Kontakt Os

Her kan du finde kontaktinfo på vores bestyrelse.

Bente Holm Villadsen

Forperson. Valgt på Landsmødet 2020

bente.holm.villadsen@alternativet.dk

60861333

Erik Stent Pedersen

Kasserer. Valgt i Fyn Storkreds

erik.stent.pedersen@alternativet.dk

Dan Lundstedt

Valgt i Sjællands Storkreds

dan.lundstedt@alternativet.dk

60823612

Kristian Johnsen

Valgt i København Storkreds

kristian.johnsen@alternativet.dk

Mads Damgaard Mortensen

Valgt i Østjylland Storkreds

mads.mortensen@alternativet.dk

Mark Desholm

Næstforperson. Valgt på Landsmødet 2020

mark.desholm@alternativet.dk

24624990

Nikoline Erbs Hillers-Bendtsen

valgt for Alternativets Unge

nikoline@alternativetsunge.dk

40189674

Tenna Duch Schaldemose

Valgt på Landsmødet 2020

tenna.duch.schaldemose@alternativet.dk

51235821

Thomas Vestergaard

Valgt i Midt- og Vestjylland Storkreds

thomas.vestergaard@alternativet.dk

Thorbjørn Lau Christensen

Valgt i Nordsjælland Storkreds

thorbjoern.christensen@alternativet.dk

60600700

Tine Busk

Valgt på Landsmødet 2020

tine.busk@alternativet.dk

Tom Hjorth Grove

Valgt i Bornholms Storkreds

tom.hjort.grove@alternativet.dk

42724887

Torben Petersen Nicolaisen

Valgt i Sydjylland Storkreds

torben.nicolaisen@alternativet.dk

40258812

Trine Aslaug Hansen

Valgt på Landsmødet 2020

trine.aslaug.hansen@alternativet.dk

30138008

Jesper Callesen

Valgt i Københavns Omegns storkreds

jesper.callesen@alternativet.dk

27281334

Kasper Smed Hansen

Valgt på landsmødet 2020

kasper.smed.hansen@alternativet.dk

+4560676578